Přehled mé několikaleté publikační činnosti najdete na stránce hlavního webu „Archiv článků„. Stránka „Cartoons“ s mými oblíbenými cartoons ke stažení i k online streamingu – ale POZOR!!! – jen pro silné nátury! Na stránce hlavního webu „Ubique-kočka“ najdete povídání o mé kočičce-sestřičce i její fotoalbum. Stránka „Nu pagadi!“ je o sovětském vlku a zajíci ze stejnojmenné hry, kterou si zde můžete stáhnout v novém 3D provedení. Stránka „Muzika“ je o indiánských hudebnících a mých oblíbených interpretech blues. Stránka „Překlady“ je o mých literárních překladech.
O mých zkušenostech s českým trestně-právním aparátem jsem založila nový subweb „Konopí je můj lék„, kde si můžete prohlédnout naskenované kopie mého vyšetřovacího spisu a obžaloby, přečíst si ohlasy v médiích a o mé reakci na toto nespravedlivé stíhání. Také se tam dozvíte, že jsem spoluiniciovala změnu zákona o drogách, aby se nemocní lidé mohli beztrestně léčit konopím. Je tam i stránka o knize „Konopná Paní„, kterou mám rozepsanou a na jejíž dopsání je vyhlášená sbírka.
Na sub-webu „Bushka-člověk“ najdete kromě povídání o mých životních osudech i mé filozofické pojednání o důvodech naší existence na tomto světě a božském rozplozování „Bushkaismus„, článek Davida Baránka o úžasných objevech profesora Zeillingera z Vídeňské univerzity v oboru kvantové fyziky – „Na počátku byl bit“ a populární dietu „Hubnout a netrpět„.
Sub-web „Požár v Chile“ pojednává o požáru založeném českým turistou v chilském národním parku Torres del Paine. Najdete tam informace o vzniku a dopadu požáru i s předběžným vyhodnocením škod a fotogalerii ze snímků cestovatele Jiřího Lindnera a mých chilských přátel. Český svaz ochránců přírody založil sbírku na obnovu spálených vzácných lesních porostů, do níž můžete přispět.
Již od dětství se zajímám o dějiny a kulturu amerických Indiánů. Po mnoho let s velkým zájmem sleduji případ Leonarda Peltiera, Indiána obžalovaného z účasti na vraždě dvou agentů FBI, který si odpykává nespravedlivý doživotní trest vězení ve věznici v americkém Leavenworthu – informace najdete na sub-webu „Indiáni – Leonard Peltier“ a v článku „Virtuální Indiáni a justiční realita v USA„. Domnívám se, že není ani tak podstatné, zdali je Peltier vinen či nikoliv, ale spíš to že byl odsouzen na základě důkazů zfalšovaných FBI. V jeho případě byly použity metody, které silně připomínají metody v minulosti používané jinou organizací na tři písmena, ale v naší zemi – STB. Na sub-webu najdete český překladpetice adresované americkému prezidentovi Georgi W. Bushovi a žádající Peltierovo omilostnění. Petice o stejném znění s více než 28 000 podpisy byla předána po Novém roce 2000 Billu Clintonovi spolu s žádostí o milost s nadějí, že Peltierovi udělí milost před svým odchodem z úřadu. Prosím všechny, jimž záleží na dodržování lidských práv, ať v naší zemi nebo kdekoliv jinde, aby si ji přečetli a podepsali. Clinton sice nakonec odmítl milost udělit, ale boj o Peltierovo osvobození tím neskončil. Na sub-webu najdete i galerii 36 obrazů Leonarda Peltiera, namalovaných ve vězení s doprovodnými texty v češtině a angličtině. Je to skvělá ukázka jeho neobyčejného talentu, kterou doporučuji shlédnout každému, kdo se alespoň trochu zajímá o indiánské umění. Také zde najdete „Zápisky z vězení“ s ukázkami mého překladu Peltierovy stejnojmenné knihy. V roce 2000 jsem založila český výbor na podporu Leonarda Peltiera – Leonard Peltier Support Group Czech Republic (LPSG CR), který uspořádal pochod za jeho propuštění v rámci celosvětové kampaně jeho obhájců. Výbor měl jen jepičí život, protože se nenašlo dost nadšenců, kteří by v něm soustavněji pracovali. Informace o jeho tehdejších aktivitách najdete pod knoflíkem „LPSG ČR„.
Stránka indiánského sub-webu „Dreamkeepers.net“ pojednává o projektu realizovaném Harveyem Ardenem, přítelem a nakladatelem Leonarda Peltiera. Vytvořil společenství Živých knih vyprávěných staršími (v indiánském smyslu) z celého světa, aby zachoval duchovní dědictví domorodých národů. Najdete zde i přeložené úryvky z Živé knihy Arvola Looking Horse, Strážce Posvátné Dýmky Bílého Bizoního Telete 19. generace, a jeho prohlášení ke Dni světového míru a modliteb 2002. „Scott Barta“ je indiánský aktivista se vzdálenými českými předky a na jeho stránce najdete i zajímavé vyprávění z dějin kmene Ho Cank zvaného Winnebagští Indiáni, díky němuž zjistíte, že Indiáni znali demokracii mnohem dříve než běloši, kteří je přišli zcivilizovat. Knoflík „FBI/ COINTELPRO“ skrývá stránky o nechvalně proslulému americkém programu potírání protestních hnutí FBI zvanému COINTELPRO, v jehož rámci byl pronásledován a nakonec zatčen i Leonard Peltier.
Koncem září 2000 se v Praze konal koncert indiánské skupiny Blackfire, který jsem tlumočila a uváděla. Publicista Mirek Vodrážka o něm napsal článek „Demokratické ničení lidí při zachování humanity„, který byl uveřejněn v deníku PRÁVO. O Blackfire si můžete rovněž přečíst na stránce „Muzika“ a v mé zprávě z koncertu. Blackfire mne požádali, abych jim zorganizovala pár koncertů v České republice roce 2001, a nakonec se z toho vyklubalo koncertní turné v ČR a na Slovensku, které mělo ohromný úspěch. V následujícím roce tito Indiáni z kmene Navahů opět přijeli do ČR si zahrát. Během turné jsem vystupovala s autorským čtením mého překladu Peltierových „Zápisků z vězení“, který byl publikem velmi dobře přijat, ale později z něj bohužel sešlo. O účasti Blackfire na pražské Street Party si můžete přečíst můj článek, který původně vyšel v Britských listech. Od té doby k nám Blackfire pravidelně jezdí a vždy se sem moc těší!
Sub-web „Ganjaweb“ je na téma konopí z různých pohledů. Přibyl knoflík „Nový § 188a„, kde najdete informace o novele trestního zákona zmíněné ve zpravodajství ČT1 z neděle 24. března 2002, díky níž by mohlo být trestné až pěti lety vězení i vysílání písniček o trávě. Jsou tam také ke stažení dokumenty o konopí a články mé a mých přátel (cca 100) na stránce „Články o konopí„, výsledky výzkumu veřejného mínění o marihuaně z roku 1999 od IVVM pod knoflíkem „IVVM 1999„, dále „Ganja recepty“ určené nemocným, kteří marihuanu nemohou kouřit a nezbývá jim, než ji požívat orálně, recept na již proslavenou léčivou a velmi účinnou mastičku „Konopná mast„. Dále tam najdete stránku „Fotogalerie z MMM“ z pražských legalizačních akcí Million Marihuana March, kterých se pravidleně účastním, a „Kočka-hulič“ věnovanou Ubique a jejímu vztahu ke konopí.
V srpnu 2000 jsem se dozvěděla o dalším vážném případu porušování lidských práv, který se tentokrát odehrával přímo u nás, v České republice. Jeden mladý muž dostal několik let vězení za to, že vypěstoval několik rostlin konopí a vykouřil je s kamarády (zletilými). I přes všechny sliby policie, která po vstupu v platnost represivní Severovy novely zákona o toxikomanii tvrdila, že v podobných případech nebude aplikovat nový protidrogový zákon, nýbrž že se za naše peníze daňových poplatníků bude cele věnovat pronásledování dealerů tvrdých drog. Petice za jeho propuštění získala přes 6000 podpisů, ale prezident Havel mu milost neudělil. Tento případ byl pro mne dostatečnou motivací, abych začala veřejně vystupovat za legalizaci marihuany a v roce 2001, spolupracovat s poslancem Františkem Pejřilem na návrhu novely drogového zákona, který měl dekriminalizovat její pěstování a držení pro osobní potřebu. Návrh byl bohužel ve sněmovně zamítnut. S podrobnostmi se můžete seznámit na stránce „Dekriminalizace„.
Anglicky psaná jazyková variace „ENGLISH“ je obdobou hlavního webu a stránek o Indiánech v angličtině.