Migréna – podpůrná léčba konopím

Migréna je úporná bolest hlavy, často doprovázená dalšími nepříjemnými stavy. Existuje na ni mnoho léků, které však určité části pacientů nepomáhají, a proto se tito nemocní obracejí k alternativním způsobům léčby. Mezi ně patří i léčba konopím.

Postup

Nejprve je třeba připravit konopný prášek, který nejlépe vyrobíme z venku pěstovaného konopí.

Ručně rozdrcené listy a palice (4:1) samičích rostlin nasypeme do pekáče a dáme na 10 minut do trouby předehřáté na 100°C. Usušený materiál rozemeleme na prášek v elektrickém kávomlýnku tak, aby měl konzistenci jako koření mletá paprika. Skladovat ve skleněné nádobce s víčkem na závit při teplotě do 15°C, maximálně po dobu 3 měsíců.

Příprava směsi na migrénu

V porcelánové třecí misce nebo ve hmoždíři co nejjemněji rozetřít 1,5 g konopného prášku a stejné množství co nejtemnějšího čaje (co možno s nejvyšším obsahem tříslovin), nejlépe silný černý indický či ceylonský čaj. Obsah misky roztírat na co nejjemnější prach, a to tak dlouho, dokud to bolest hlavy dovolí. Čím déle to vydržíte, tím vyšší bude účinnost preparátu.

Použití

Výslednou směs vsypat do dobře vyhřáté konvice a zalít vroucí vodou. Nechat alespoň 5 minut louhovat za občasného míchání. Výsledný výluh pít co nejvíce horký. Je dobré nepít jej zcela nalačno. Doporučuje se jej vypít i s usazeninou prášku.

Nástup účinku čaje je pozvolný, deset až dvacet minut. Ani pak to není zádná psychobomba. THC je zachycený na třísloviny, vzniká cosi jako adsorbční cluster (chuchvalec), který jej drží ve výluhu dost pevně, takže se tato účinná látka uvolňuje jen zvolna. Bolest hlavy i se všemi průvodními znaky (nausea, světloplachost i přecitlivělost na vůně a zvuky) odplývá, aniž by se projevily zjevné psychoaktivní účinky – je to těsně pod prahem psychické účinnosti. A blahodárnost čaje jako takového celý hojivý efekt jen zvyšuje.

Preparát pomohl i v případě bolestí a otékání kloubů zřejmě v důsledku skrytě proběhlé boreliozy.